Pojištění domácnosti

Zdroj: freepik.com
Pojištění neochrání majetek před živelnými událostmi nebo vloupání, ale eliminuje finanční ztráty. Nikdo z nás by neměl váhat a co nejdříve si pojištění uzavřít (pokud vlastníte domácnost a nebo jste v pronájmu). Smlouvu lze uzavřít přes internet z pohodlí domova. Nejčastější rizika:
  • riziko krádeže věci
  • riziko živelné zkázy
Pojištění domácnosti se vztahuje na věci, které jsou součástí pojištěné domácnosti a jsou uvedeny ve smlouvě. Pojišťovny nabízejí různé nabídky produktů. Spočítejte si kolik bude stát pojistka na tu Vaši domácnost níže.

Spočítat pojištění domácnosti

Srovnání pojištění domácnosti

PojišťovnaProgram
Hasičská vzájemná pojišťovna a.s.Pojištění domácnosti
Slavia pojišťovna a.s.Pojištění domov
DIRECT Pojišťovna a.s.DIRECT domov OPTI
Česká podnikatelská pojišťovna a.s.Pojištění domácnosti a nemovitosti DOMEX PLUS / START / MAX
DIRECT Pojišťovna a.s.DIRECT domov MINI / MAXI
UNIQA pojišťovna a.s.Pojištění domácnosti BASIC
Triglav pojišťovna a.s.Pojištění domácností s asistenční službou
MAXIMA pojišťovna a.s.MAXDOMOV - pojiětění domů, domácností a odpovědnosti
Česká podnikatelská pojišťovna a.s.Pojištění rekreační domácnosti a rekreační nemovitosti

Základní pojištění bytu a rodinného domu

Pojištění se vztahuje na soubor věcí. Částka není určena pro každý předmět zvlášť. Domácnost, která má vybavení vyšší ceny, tak je vhodné sjednat nadstandartní pojištění nebo doplňkové pojištění. Mezi výhody řadíme: rychlé sjednání, nízká cena pojištění. Nevýhodu spatřujeme v omezené flexibilitě. Pojištění lze sjednat na každé pobočce výše uvedených pojišťoven nebo on-line z domova.

Pojištění majetku

Chrání movitý i nemovitý majetek před neočekávanými událostmi. Obdržíte finanční náhradu, pokud dojde ke škodě na vašem pojištěném majetku. Události - živelná pohroma, krádež, loupež.

Pojištění bytu

V pojištění jsou zahrnuty škody proti živelným pohromám (požár, výbuch, přímý úder blesku, vichřice, povodeň, zemětřesení, lavina, tíha sněhu, sesuv půdy, námrazy apod.), odcizení (krádež, loupež), vodovodní škody (únik vody - vodovodní potrubí, pračka, myčka) a vandalismus.

Pojištění domu

Pojištění je velmi podobné pojištění bytu. Navíc je možné pojistit zahradu ve smlouvě o pojištění rodinného domu.

Pojištění domácnosti - kalkulačka

Předběžně Vám vypočítá výši pojistné částky pro domácnost (dům, byt). Do kalkulačky uvádíte: obytná plocha bytu v m2, město. Dostanete pojistnou částku, pojistné bez slev, roční pojistné se slevou. Můžete využít naší kalkulačku níže:

Spočítat pojištění domácnosti